18.10.2016

O fundamencie ludzkiego życia

Nie wiem jak precyzyjnie wyrazić swoje myśli na ten temat, ale podejmę wyzwanie i spróbuję. Jasne jak słońce jest to, że mogłabym bez owijania w bawełnę napisać, że warto szanować ludzi i na tym zakończyć mój wpis. Możesz zacząć się śmiać, bo masz do tego prawo, ale przecież każdy 'wie' jak istotne jest uznanie. Tylko nie każdy o tym pamięta. Nie chcę pisać tu bzdur ani banałów. Chcę przekazać wam coś sensownego, ale jak mam w tym konkretnym poście nie wspomnieć o tym, że szacunek jest kapitalnie ważny?  Szacunek jako fundament ludzkiego życia.

Chciałabym żeby szacunek był obecny w każdej chwili i żeby pod żadnym pozorem o nim nie zapominać. Pewnie można bez tego żyć, ale ja sobie tego nie wyobrażam. Skupię się teraz na moim przykładzie i na moim życiu. Zdaję sobie sprawę z tego, że czuję się ważna gdy tylko otrzymam szczere wyrazy szacunku od drugiej osoby. Jestem w stanie ofiarować komuś całą siebie gdy wiem, że jestem szanowana. Dam drugiemu człowiekowi wszystko co najlepsze gdy wiem, że mnie szanuje i jest mi przychylny. Gdy czuję, że chce mojego szczęścia. Gdy widzę, że się uśmiecha. Gdy ktoś doceni moje poświęcenie. Takie uczucie potrafi bardzo mnie zmotywować i dać ogromnego kopniaka do działania. Chcę dawać od siebie więcej i więcej.Mam własne potrzeby i oczekuję szacunku od wszystkich ludzi będących blisko mnie. Co daję w zamian? Oczywiście również okazuję szacunek. Sprawa niby bardzo prosta i banalna, a sprawia jeszcze tyle problemów w życiu codziennym. Godność należy się każdemu, ponieważ jesteśmy ludźmi. Mam nadzieję, że sami (już bez mojej pomocy) wyciągniecie jakieś ciekawe wnioski z tego wpisu i przypomnicie sobie jak ważne jest okazywanie szacunku.
16 komentarzy

 1. musze się zaopatrzyć w taka bluzę :D Okazywanie szacunku jest bardzo ważne

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteś prześliczna!
  Ja uważam, że bez szacunku nie zdziałamy nic dobrego, ale niektóre osoby jeszcze tego nie zrozumiały, więc po prostu z nudy nie okazują go..
  Pozdrawiam RONN

  OdpowiedzUsuń
 3. Szacunek- temat rzeka :) Jesteś mega ładną dziewczyną. Fajna bluza- szczególnie plecy są mega!
  http://brunettefire.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz rację, szacunek jest ważny w życiu. Nawet bardzo. Dużo osób o tym zapomina, albo po prostu sami nie wiedzą co to oznacza. Dla mnie szacunek wobec mojej osoby, wiąże się także z szacunkiem drugiej. Nie oznacza to, że nie szanuję ludzi, którzy nie szanują mnie. Takie osoby po prostu omijam szerokim łukiem :)

  Pozdrawiam cieplutko;) Tak Po Prostu BLOG Będzie mi miło jak zajrzysz do mnie :) Pozostawiam obserwację :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo osob nie okazuje szacunku a potem się dziwia, że nikt ich nie szanuje. Super bluza. Pozdrawiam i zapraszam paulabiliniewicz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiesz.. wielu ludzi oczekuje szacunku jakby z automatu. Ale na szacunek w wielu przypadkach trzeba sobie zwyczajnie zasłużyć. No nie ma lekko.
  Nie chcę być banalna.. ale masz hipnotyzujace oczy. ;)

  Oczywiście obserwuję z przyjemnością. :) Draqilka

  OdpowiedzUsuń
 7. Denerwują mnie nastolatkowie,którzy nie okazują szacunku nauczycielom.
  Mówią do nich na ty itp.
  To jest naprawdę straszne.Nie wyobrażam sobie,żeby prosto w twarz zbluzgać jakąś osobę starsza ode mnie.
  świetny post


  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo dużo osób zapomina na co dzień o szacunku do innych, super zdjęcia!
  VIA-MARTYNA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 9. Bez szacunku nasz świat byłby jeszcze gorszy, podlejszy i straszniejszy aniżeli jest, nie ma co ukrywać - taka prawda.

  Masz fenomenalną urodę! Śliczna!

  www.xavilove.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna bluza, ale nie o tym, świetny pomysł na tak wartościowy post, który porusza mega ważny temat, tym bardziej, że teraz często można spotkać kompletny brak szacunku dla innych. Ode mnie tyle: dając dobro ono do nas wraca, więc z szacunkiem powinno być tak samo :)

  http://amateurphotographywithart.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Masz rację. Również chciałabym by szacunek towarzyszył nam w każdej chwili :)

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo mi się podoba! Miłego weekendu!

  Promuję blogi!
  Ps. spośród osób, które skomentują mój post post wylosuję 10 i wypromuję w nowym poście :)
  http://www.sandrakopko.com/2016/08/warsaw-lala_17.html

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz.
Wszystkie czytam!
Moderacja komentarzy włączona, aby nic nie umknęło mojej uwadze :)

TOP