07.02.2016

10 zachowań, które nas niszczą!

Powinniśmy zastanowić się czasem nad tym co przynosi nam straty i starać się to wyeliminować ze swojego życia. Wytrwale małymi krokami powinniśmy dążyć do postawionego sobie celu. Ważna jest cierpliwość i wiara w siebie.
Dzisiaj przygotowałam dla was przykłady różnych zachowań, które nie są dla nas korzystne i mają na nas zły wpływ. Zanim zaczniemy małymi krokami zmieniać się na lepsze powinniśmy uświadomić sobie co robimy źle, co robimy nie tak. Powinniśmy zastanowić się co jest przyczyną naszych nieszczęść i porażek. Pamiętajcie, że to są tylko przykłady, ale to wy sami wiecie najlepiej co powinniście zrobić, aby wasze życie było jeszcze lepsze i przyjemniejsze.
Każdy z nas jest dobrym człowiekiem, ale to nie znaczy, że mamy stać w miejscu. Uczymy się aż do śmierci. Każdy człowiek sam wie co jest dla niego dobre. Każdy sam wie co sprawia mu radość, a co sprawia mu przykrość. Najpierw trzeba znaleźć źródło problemu, a dopiero potem działać!


1.Brak szacunku do innych ludzi.
Nieważne kim jesteśmy, jak duże mamy wykształcenie i jakie mamy zainteresowania. Wszyscy jesteśmy sobie równi. Każdy powinien być szanowany. Szacunek do ludzi jest niezmiernie ważny. Myślisz, że ludzie tego nie zauważą? Natychmiast to docenią. Może nie powiedzą Ci tego prosto w twarz, ale będą mieli o Tobie dobre zdanie. Każdy człowiek jest wyjątkowy. Każdy ma swoją wartość. Inteligentni ludzie wiedzą, że szacunek to podstawa życia w społeczeństwie.


2. Życie przyszłością lub przeszłością.
Przeszłość już minęła. Zostały tylko lepsze i gorsze wspomnienia. Powinniśmy zająć się teraźniejszością, aby później również mieć co wspominać. Życie toczy się tu i teraz. Powinniśmy żyć pełnią życia! Przyszłość dopiero będzie. Myślę, że najpierw trzeba zająć się teraźniejszością, aby później móc zająć się tym co będzie.

3. Brak spokoju i harmonii.
Rozumiem, że czasem mamy lepsze dni, a czasem gorsze dni. Jest to bardzo naturalne i wręcz nieuniknione. Życie jest zbyt krótkie, aby pozwolić sobie na nerwy, które psują nasze samopoczucie. Zdarza się, że obwiniamy kogoś za swój los. To jest przerażające! Życie to tylko i wyłącznie nasze decyzje.4. Brak wdzięczności.
Pewnie już się domyślacie o co chodzi. Wspominałam już kilka razy o tym, że powinniśmy doceniać wszystko co mamy. Wdzięczność powinniśmy okazywać wszystkim, którzy poświęcili dla nas choć odrobinkę czasu. Zacznijcie doceniać, a sami zostaniecie docenieni.

5. Poddanie się bez walki.
'Poddać się' to złe wyjście. 'Poddać się bez walki' to jeszcze gorsze wyjście. Trzeba walczyć o swoje marzenia. Powinniśmy cieszyć się życiem! Jesteśmy odpowiedzialni za siebie, powinniśmy być silni.

 

6. Brak zainteresowania drugą osobą.
Powinniśmy okazać zainteresowanie drugiemu człowiekowi. Nie możemy myśleć tylko i wyłącznie o sobie. Wszystko trzeba robić z umiarem. Zainteresuj się dugą osobą! Jeżeli możesz to pomóż jej, wysłuchaj, zapytaj o zdrowie. Taki mały gest może sprawić, że człowiek poczuje się 'ważny'.

7. Zazdrość.
Zawsze znajdzie się ktoś lepszy, ładniejszy, szczuplejszy... Nie możemy porównywać się z innymi. Zamień zazdrość w inspirację. Podziwiaj drugą osobę, ale nie życz jej źle. Zafascynuj się i zainspiruj się stylem życia. To wszystko co możesz zrobić. Nie ma dwóch identycznych ludzi. Kontroluj swoje myśli, ponieważ zazdrość może odebrać radość życia.


8. Brak wiary w siebie.
Uwierz w końcu w siebie i w swoje możliwości. Wszyscy Ci to powtarzają, prawda? Najwidoczniej to ma sens. Skup się na swoich zaletach i myśl pozytywie choćby nie wiem co!
Negatywne myślenie ma na Ciebie negatywny wpływ.

9. Patrzenie na ludzi przez pryzmat pieniędzy lub tego jacy byli kiedyś.
Każdy się zmienia. Z roku na rok stajemy się innymi ludźmi, nasze poglądy na różne tematy się zmieniają, zmienia się nasz tok myślenia. Nie możesz oceniać ludzi przez to, że kiedyś w podstawówce Ci podpadli. Brzmi to śmiesznie, ale jest to bardzo prawdziwe. Pieniądze również nie mają znaczenia. Liczy się osobowość, szczerość, wsparcie.


10. Odkładanie wszystkiego na później.
Zacznij w końcu realizować to o czym cały czas myślisz! Żyj i korzystaj z życia. Przestań odkładać rzeczy na jutro. Pamiętaj, że możesz wszystko. To od Ciebie zależy co z tym zrobisz.


A wy jakie zachowanie chcecie wyeliminować ze swojego życia?

20 komentarzy

 1. przepiękne zdjęcia! Według mnie te rzeczy są bardzo ważne. Powinniśmy wszystkich ludzi szanować niestety spotkałam się wiele razy z takim czymś że jak ktoś ma lepsze wykształcenie to się czuje "lepszy" od innych. Niestety..Pozdrawiam obserwuje Cię! :*
  http://cheery-friendly-girl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny post dający dużo do myślenia i oczywiście super zdjęcia :)
  nulaamynewblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdrość i brak szacunku do innych to dwie najgorsze cechy i niestety najczęściej spotykane u innych. Zawsze staram się pracować nad sobą pod tym względem :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Z odkładaniem wszystkiego na później mam ostatnio kłopot..
  Trzeba by było się ogarnąć.
  Motywujący post :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba będę czytała sobie ten wpis codziennie! Pięknie to ujęłaś. Ze wszystkim się zgadzam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj tak, przez takie zachowania można sobie narobić problemów.

  Zapraszam do mnie! Zaobserwuj, jeśli Ci się spodoba! :)
  >> ALEXANDRAK-BLOG.BLOGSPOT.COM <<  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam sie z Tobą ! I śliczne zdjęcia :)Zapraszam do mnie nowa notatka http://xlivi00.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 8. mądrze to napisałaś ;)

  pozdrawiam i zapraszam na nowy post :)
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Życie przyszłością moze powodować u nas stres a przeszłością wyrzuty sumienia i wspomnienia które ranią:)

  Zapraszam do obserwacji naszego bloga !:)

  OdpowiedzUsuń
 10. idelanei wszystko napisałaś, i całkowicie się z tobą zgadzam. Mimo iż tak samo myślę, to w praktyce nie zawsze wszystko tak wychodzi jakbym chciała..

  OdpowiedzUsuń
 11. Zazdrość to ja bym na pierwsze miejsce wcisnęła :)
  Zapraszam do siebie: klik! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Prawda. Brak zainteresowania drugą osobą chyba najbardziej
  16lipca.blogspot.com(klik)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pięknie wszystko opisałaś. Zazdrość naprawdę potrafi odebrać przyjemności z życia. To smutne jak czasami potrafimy obgadywać, narzekać i mówić najgorsze rzeczy o osobie, której jedynie zazdrościmy. Nie rozumiem też ludzi, którzy innych uważają za 'śmiecie'. Tak jak napisałaś- każdy jest sobie równy, każdy ma swoją wartość. Piękne zdjęcia :)

  greenskycalms.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Wszystko to sama prawda, i się z Tobą zgadzam. Zazdrość jest chyba cechą, która towarzyszy większości.

  www.linailia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Zazdrość, to fatalność. Brak szacunku i tolerancji również. Zresztą, zgadzam się w zupełności ze wszystkim, co tu napisałaś.

  POZA HORYZONTEM Post Antynudowy

  OdpowiedzUsuń
 16. Życie przeszłością i zazdrość to dwie najgorsze rzeczy! Ale pewnie nie da się o nich całkiem zapomnieć. SUper wyglądasz, obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetnie dobrane podpunkty. Każdy razem jak i osobno powinien każdy zapamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 18. śliczne zdjęcia
  obserwujemy?
  http://paolciapolcia16.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Jak dla mnie na pierwszym miejscu powinno być odkładanie czegoś na później, niby taka niepozorna rzecz, a jednak tyle potrafi zmienić. Choćby przez odkładanie tracimy motywacje do ćwiczeń... ogólnie bardzo pomysłowy wpis.
  Pozdrawiam ciepło (:
  calkiemzwyczajnadziewczyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz.
Wszystkie czytam!
Moderacja komentarzy włączona, aby nic nie umknęło mojej uwadze :)

TOP