18.01.2017

MAGIA WSPOMNIEŃ

Wspomnienia kreują człowieka i odgrywają kluczową rolę w Jego życiu. Mają ogromny wpływ na ludzkie myślenie i odczucia. Warto zadbać o to, aby było ich jak najwięcej. Kim bylibyśmy bez wspomnień? Kim bylibyśmy bez przeszłości i przeróżnych doświadczeń? Każde wydarzenie ma wpływ na człowieka.
Na tym polega życie, bo przecież 'trzeba mieć co wspominać'. Wystarczy pomyśleć o tym jak duży wpływ ma to co było na to co jest teraz. Bądźmy szczerzy... im sytuacja jest trudniejsza tym bardziej zmienia nasze myślenie. Możemy nawet zacząć zastanawiać się nad plusami przykrych doświadczeń. Brzmi absurdalnie, co nie? Ja mimo wszystko myślę, że jest w tym dużo prawdy. Każda przeszkoda sprawia, że jesteśmy silniejsi i rozsądniejsi.
Oczywiście wiadomo, że są również miłe wspomnienia, których jest o wiele, wiele więcej. Przynoszą nam pozytywną energię, motywację, frajdę i mnóstwo uśmiechu. Nigdy nie chcę dopuścić do tego, aby jakaś ciekawa przygoda odeszła w zapomnienie. Jest wiele znanych i praktycznych sposobów na to, aby cenne wspomnienia towarzyszyły nam aż do śmierci. Dla mnie osobiście najważniejsza jest fotografia. Oprócz tego pisanie pamiętnika, prowadzenie bloga, zbieranie drobiazgów, listów oraz  ważniejszych biletów. Rzadko kto o tym myśli, ale zobaczcie jak wiele rzeczy jest po to by zachować wspomnienia. Do czego służą sklepy z pamiątkami? Dlaczego to co dostaniemy w prezencie ma większą wartość od tego co kupimy sobie sami? Chwile są ulotne, ale wspomnienia już niekoniecznie.

2 komentarze

  1. Piękne zdjęcia! Wspomnienia chyba są jedną z najdroższych rzeczy w życiu człowieka :) Obserwuję, fajnie tutaj u Ciebie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Według mnie w każdej sytuacji są i pozytywy i negatywy, wszystko składa się z przeciwieństw! Przeurocze psiaki! ;)
    http://my-natalias-place.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz.
Wszystkie czytam!
Moderacja komentarzy włączona, aby nic nie umknęło mojej uwadze :)

TOP